Nowe sale dydaktyczne dla elektryków z Nowej Huty. ArcelorMittal Poland wspiera kształcenie fachowców

Klasy elektryków w Zespole Szkół Elektrycznych nr 2 w Krakowie mogą już uczyć się fachu w nowych pracowniach szkolnych, które zostały wyremontowane dzięki wsparciu ArcelorMittal Poland. Na wyposażenie warsztatów firma przeznaczyła 60 tys. zł. Uczniowie mogą też korzystać z transferu wiedzy i praktycznych wskazówek od pracowników krakowskiej huty. 

W ciągu ostatnich miesięcy dzięki wsparciu firmy szkoła mogła wyremontować trzy z czterech sal warsztatowych. - Te działania nie tylko poprawiły warunki pracy. Udało się także stworzyć przestrzeń, która umożliwia uczniom zdobywanie praktycznych umiejętności w odpowiednich, nowoczesnych warunkach. Rozumiemy, jak istotny jest transfer praktycznej wiedzy, dlatego chcemy ją przekazać młodzieży, jednocześnie promując zawód elektryka  – mówi Karolina Muza-Adamiec, szefowa Kampusu, People & Culture manager w ArcelorMittal Poland. - Od początku naszego programu klas patronackich przyświeca nam jeden cel – wsparcie kształcenia technicznego i zachęcanie uczniów do pracy w przemyśle. Dziś widzimy, jak realne działania przekładają się na efekty i tworzą lepsze warunki do nauki zawodu – dodaje Wiktoria Werner, specjalistka ds. wizerunku pracodawcy w ArcelorMittal Poland. 

Czwarta sala w ZSE nr 2 jest remontowana przy udziale uczniów trzeciej klasy elektrycznej – tej, którą hutniczy koncern objął swoim patronatem. To nie tylko pomoc, ale i praktyczna nauka przez działanie. 

Podczas otwarcia gotowych sal w ZSE nr 2 odbył się również XIV Małopolski Konkurs Własnych Prac Technicznych dla młodych talentów ze szkół w Krakowie i okolicy. Uczniowie kształcący się w zawodach technik elektryk, technik mechatronik, technik elektronik, technik informatyk oraz w zawodach pokrewnych mieli okazję zaprezentować swoje projekty w trzech różnych kategoriach: automatyka i robotyka, elektrotechnika i elektronika oraz informatyka, a ich prace były oceniane m.in. pod kątem innowacyjności czy funkcjonalności przez komisję składającą się z członków Oddziału Nowohuckiego SEP, przedstawicieli świata nauki oraz ekspertów z ArcelorMittal Poland.

Pracownie klasy patronackiej ArcelorMittal urzekły wszystkich członków komisji konkursowej, która pierwszy raz w historii przyznała nagrodę specjalną.

- Środki pozyskane w ramach współpracy znacząco przyczyniły się do poprawy infrastruktury pracowni elektrycznych (np. modernizacja ich systemów zasilających), ale również samego procesu dydaktycznego m.in. poprzez pozyskanie nowego sprzętu do ćwiczeń laboratoryjnych – wyjaśnia Krzysztof Oliwa, dyrektor Zespołu Szkół Elektrycznych nr 2 w Krakowie. – Nowe pracownie to nie tylko efekt wsparcia finansowego, ale również ogromnego zaangażowania firmy oraz pracy nauczycieli i uczniów technikum elektrycznego. Przy okazji XIV Małopolskiego Konkursu Technicznych Prac Własnych mogliśmy pochwalić się przed pracodawcą i innymi szkołami nowoczesnymi przestrzeniami dydaktycznymi. Bardzo dziękuję firmie za zaangażowanie oraz efektywną współpracę, która przyczynia się do rozwoju kształcenia przyszłych fachowców – dodaje. 

W ramach projektu klas patronackich ArcelorMittal Poland wsparł także Techniczne Zakłady Naukowe w Dąbrowie Górniczej, które również otrzymały fundusze na wyposażenie sal dydaktycznych. Z nowych przestrzeni uczniowie tej szkoły korzystają od listopada. 

Wróć button-arrow

Informacja o korzystaniu przez stronę internetową ArcelorMittal Poland z plików cookies:

Serwis poland.arcelormittal.com korzysta z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji w urządzeniu końcowym użytkownika (w szczególności z wykorzystaniem plików cookies). Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii przez poland.arcelormittal.com lub podmioty trzecie w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną może w każdym momencie zostać zmodyfikowana lub odwołana w ustawieniach przeglądarki.

Więcej informacji znajdą Państwo w „Polityce prywatności serwisu poland.arcelormittal.com”