ArcelorMittal i Polmotors łączą siły, aby zmniejszyć emisję CO2 w łańcuchu dostaw w branży motoryzacyjnej

ArcelorMittal Europe – Flat Products i Polmotors, jeden z wiodących międzynarodowych graczy na światowym rynku obróbki metali i montażu komponentów motoryzacyjnych, podpisali porozumienie o współpracy, aby zmniejszyć emisję CO2 w łańcuchu dostaw. To wyzwanie chcą zrealizować, wykorzystując rozwiązania XCarb®. 

Porozumienie o współpracy pomiędzy ArcelorMittal Europe – Flat Products i Polmotors nie tylko wzmacnia długotrwałe partnerstwo tych firm, ale także zwiększa zakres poprzez stworzenie długoterminowych relacji w zakresie dostaw. Stawiając sobie za cel rozszerzenie zastosowań rozwiązań XCarb®, ArcelorMittal i Polmotors dążą do  zmniejszenia wpływu na środowisko stali wykorzystywanej w łańcuchu dostaw branży motoryzacyjnej.

Porozumienie  skupia się głównie na przeanalizowaniu sposobów ograniczenia emisji z zakresu 3 –przypisywanych zakupionej stali – a także zwiększaniu i testowaniu wykorzystania stali pochodzącej z recyklingu w produktach niskoemisyjnych. Angażuje  również obie firmy do zwiększenia udziału produktów XCarb® wykorzystywanych w łańcuchu dostaw.

Mówiąc o umowie z Polmotors, Paul Brettnacher – dyrektor ds. marketingu  odpowiedzialny za segment motoryzacyjny, opakowań i blach elektrotechnicznych  w ArcelorMittal Europe – Flat Products powiedział: Ta współpraca jeszcze bardziej wzmacnia nasze wspólne podejście do projektów związanych ze zrównoważonym rozwojem. To dzięki współpracy z klientami osiągniemy nasz cel, jakim jest redukcja emisji CO2 w Europie o 35% do 2030 r. i osiągnięcie neutralności klimatycznej do 2050 r. ArcelorMittal Europe – Flat Products wesprze Polmotors w osiągnięciu pozycji lidera dekarbonizacji w przemyśle motoryzacyjnym”.

Maciej Grabos – wiceprezes Polmotors odpowiedział: „Nasza Grupa, jako partner liderów branży motoryzacyjnej, odgrywa ważną rolę w rozwoju produktów i technologii służących do opracowywania konstrukcji nadwozi nowoczesnych pojazdów. Naszym celem jest bycie liderem w wytwarzaniu, wdrażaniu i montażu zaawansowanych technologicznie wyrobów stalowych, aby zapewnić klientom usługi i rozwiązania „szyte na miarę” oraz stać się dla nich punktem odniesienia w zakresie doskonałości produktu. To zobowiązanie jest ważnym krokiem w kierunku osiągnięcia tego celu: misją Polmotors jest tworzenie produktów, które są lżejsze, bezpieczniejsze i mają mniejszy wpływ na środowisko, a wszystko to przy wsparciu ArcelorMittal".

Wróć button-arrow

Informacja o korzystaniu przez stronę internetową ArcelorMittal Poland z plików cookies:

Serwis poland.arcelormittal.com korzysta z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji w urządzeniu końcowym użytkownika (w szczególności z wykorzystaniem plików cookies). Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii przez poland.arcelormittal.com lub podmioty trzecie w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną może w każdym momencie zostać zmodyfikowana lub odwołana w ustawieniach przeglądarki.

Więcej informacji znajdą Państwo w „Polityce prywatności serwisu poland.arcelormittal.com”