Certyfikaty zielonej stali XCarb®

Celem powołanego funduszu jest inwestowanie w firmy rozwijające przełomowe technologie, które pomogą przyspieszyć przejście hutnictwa na bezemisyjną produkcję stali.

Czym są certyfikaty zielonej stali XCarb®

ArcelorMittal inwestuje w szeroki zakres inicjatyw mających na celu redukcję emisji dwutlenku węgla z wielkiego pieca. Te pierwsze, wymagające dużego wysiłku inwestycje na naszej drodze do uzyskania stali zeroemisyjnych zaowocowały znacznymi oszczędnościami CO2. Oszczędności te są agregowane, niezależnie weryfikowane i przeliczane na certyfikaty zielonej stali XCarb®. Certyfikaty te wydawane są przez ArcelorMittal Europe – Flat Products i oparte są na oszczędnościach CO2, które zostały poddane audytowi przez niezależny podmiot.

Certyfikaty te mogą być wykorzystywane przez klientów do rozliczania i raportowania redukcji ich emisji dwutlenku węgla w ramach Zakresu 3 zgodnie z normą Greenhouse Gas Protocol Corporate Accounting and Reporting Standard.

 

Do końca 2022 roku dostarczyliśmy 600 000 ton wyrobów z certyfikatem XCarb® zielona stal.


 

Informacja o korzystaniu przez stronę internetową ArcelorMittal Poland z plików cookies:

Serwis poland.arcelormittal.com korzysta z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji w urządzeniu końcowym użytkownika (w szczególności z wykorzystaniem plików cookies). Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii przez poland.arcelormittal.com lub podmioty trzecie w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną może w każdym momencie zostać zmodyfikowana lub odwołana w ustawieniach przeglądarki.

Więcej informacji znajdą Państwo w „Polityce prywatności serwisu poland.arcelormittal.com”