cele projektu Zamierzeniem projektu jest przeprowadzenie badań przemysłowych i prac rozwojowych w celu opracowania koncepcji kompleksowego systemu automatyzacji procesu załadunku i badania koksu.
planowane efekty W efekcie realizacji projektu zostanie zaprojektowania oraz przetestowana zintegrowana linia załadunkowo-badawcza (linia pilotażowa). Linia pilotażowa wyposażona będzie w urządzenia do automatycznego załadunku koksu do wagonów, poboru i transportu próbek koksu, przygotowania reprezentatywnych próbek i dalszej ich analizy, w celu przeprowadzenia badań fizykochemicznych niezbędnych do oceny właściwości i jakości koksu. Moduł identyfikacji wizualnej umożliwi rozpoznawanie i śledzenie wagonów. Zintegrowany system sterowania pozwoli na kontrolę i optymalizację procesu, wraz z możliwością generowania kompletnej dokumentacji wysyłkowej produktu.
wartość projektu 10 610 121,51 zł
wkład Funduszy Europejskich 4 468 152,97 zł

INNOSTAL - Działanie 1.2 PO IR „Sektorowe programy B+R”; Konkurs 7/1.2/2017

Optymalizacja składu ziarnowego mieszanki węglowej dla baterii zasypowej w celu utrzymania parametrów jakościowych koksu oczekiwanych przez odbiorców przy równoczesnym obniżeniu kosztu wytworzenia mieszanki

cele projektu Zamierzeniem projektu jest przeprowadzenie badań przemysłowych i prac rozwojowych w celu ustalenia optymalnego składu ziarnowego mieszanki węglowej oraz technologii jej uzyskiwania.
planowane efekty Planowanym efektem jest wykorzystanie istniejącego potencjału w zakresie optymalizacji składu ziarnowego, który umożliwi wzrost gęstości nasypowej i wpłynie na poprawę własności plastycznych uzyskanej mieszanki. Poprawa własności mieszanki przekłada się na poprawę jakości produkowanego koksu i w rezultacie umożliwia wzrost udziału w mieszankach tańszych krajowych węgli gazowo-koksowych typu 34 w miejsce droższych krajowych i importowanych węgli typu 35. Spodziewany zakres substytucji to ok. 3-5%, co obniży jednostkowy koszt mieszanki wsadowej przy produkcji koksu tej samej jakości.
wartość projektu 4 025 995,51 zł
wkład Funduszy Europejskich 1 981 684,25 zł

Wykorzystanie mieszadeł elektromagnetycznych na żyłach maszyny do ciągłego odlewania wyrobów długich w celu produkcji nowego gatunku stali przeznaczonego na steel cord

cele projektu Zamierzeniem projektu jest przeprowadzenie badań przemysłowych i prac rozwojowych w celu rozwoju nowego dla ArcelorMittal Poland S.A. gatunku stali, który będzie zastosowany do produkcji steel cordu.
planowane efekty Dzięki realizacji prac zaplanowanych w projekcie, ArcelorMittal Poland S.A. będzie jedynym w Polsce dostawcą stali, która spełnia wszystkie wymagania jakościowe i może zostać wykorzystana do produkcji wysokojakościowego materiału pod zastosowanie na steel cord.
wartość projektu 11 341 038,50 zł
wkład Funduszy Europejskich 4 589 784,78 zł

Opracowanie optymalnego modelu logistycznego i modelu chłodzenia na składzie przed linią wytrawialni w zakładzie Walcowni Zimnej ArcelorMittal Poland S.A.

cele projektu Zamierzeniem projektu jest przeprowadzenie badań przemysłowych i prac rozwojowych w celu opracowania hybrydowego systemu komputerowego, który oferował będzie holistyczne podejście do rozwiązania problemów logistyki magazynowej poprzez zaprojektowanie i implementację zintegrowanego modelu śledzenia materiału, logistyki oraz symulacji numerycznych.
planowane efekty W efekcie realizacji projektu zoptymalizowana zostanie logistyka magazynowa w obszarze składowania kręgów gorącowalcowanych przed linią wytrawiania walcowni zimnej. Składa się na to rozwiązanie problemu logistycznego poruszania się wielu suwnic jednocześnie, dostarczania i identyfikowania materiału w postaci kręgów, rozmieszania i przemieszczania kręgów w obrębie magazynu i ostatecznie dostarczanie kręgów do linii wytrawiania. Optymalne rozwiązanie tak kompleksowego problemu obarczone jest dodatkowo koniecznością numerycznego rozwiązania problemu umożliwiającego oszacowanie czasu stygnięcia kręgów przy założeniu różnej konfiguracji składowania kręgów w kilku warstwach.
wartość projektu 9 356 975,25 zł
wkład Funduszy Europejskich 3 945 460,06 zł

Opracowanie innowacyjnych rozwiązań w zakresie automatyzacji załadunku wagonów i badań koksu z wykorzystaniem zaawansowanych baz danych i systemów informatycznych

Informacja o korzystaniu przez stronę internetową ArcelorMittal Poland z plików cookies:

Serwis poland.arcelormittal.com korzysta z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji w urządzeniu końcowym użytkownika (w szczególności z wykorzystaniem plików cookies). Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii przez poland.arcelormittal.com lub podmioty trzecie w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną może w każdym momencie zostać zmodyfikowana lub odwołana w ustawieniach przeglądarki.

Więcej informacji znajdą Państwo w „Polityce prywatności serwisu poland.arcelormittal.com”